Sposoby na redukowanie nadwrażliwości na DHT – główną przyczynę utraty włosów

Bez względu na płeć, szybkie wypadanie i utrata włosów, pojawiające się nagle łysienie jest bardzo dużym i poważnym problemem. Nie jest jednak problemem bez wyjścia! Takiej patowej sytuacji można zaradzić, stosując naturalne sposoby i produkty, należy wyłącznie o nich… wiedzieć!

 

Jednym w głównych czynników wpływających na wypadanie włosów i łysienie jest męski hormon płciowy – DHT​ (jest on także produkowany organizmach żeńskich!). Pisaliśmy o nim już nie raz. To właśnie on ma negatywny wpływ na brodawki włosowe, z których wyrastają włosy, w wyniku czego prowadzi do upośledzenia produkcji włosa.

Aby nie dopuścić do pogłębiania się problemu,​ jakim jest wypadanie włosów generowane przez DHT, można hormon „przyblokować”.​ Wiele składników naturalnych - ziół, jak np. pokrzywa, jest blokerami DHT. Wiele z tych składników już opisaliśmy. Przyszła kolej, aby z tej wiedzy należycie czerpać i w taki sposób walczyć z łysieniem. Prezentujemy jeszcze kilka sposobów tej walki.

 

Jak redukować nadwrażliwość na DHT?

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów i leków, których skład gwarantuje poprawę wyglądu włosów. Kuracja na porost włosów powinna działać wielopolowo: musi zadziałać od wewnątrz, tzn. obniżyć wrażliwość na szkodliwe działanie DHT receptorów androgenowych, które są odpowiedzialne za słaby stan włosa; z drugiej strony powinien zadziałać wzmacniająco i pobudzić włos do wzrostu. Kuracje przeciw łysieniu powinny być oparte na naturalnych składnikach, by mogły być całkowicie bezpieczne dla organizmu, a ponadto przebadane naukowo.

Natural
RU-58841 Hair

Szybki i skuteczny sposób na włosy o jakich zawsze marzyłeś!

Preparat na włosy, który gwarantuje Ci maksymalną dawkę składników niezbędnych do zachowania odpowiedniej gęstości włosów!

Kuchnia przeciw łysieniu.

Niesamowicie istotną kwestią w walce z łysieniem jest skomponowanie odpowiedniej diety. Najaktywniejszymi blokerami DHT są dwa kwasy: GLA i ALA – pierwszy z nich zawarty jest w oleju ogórecznikowym i wiesiołkowym, a drugi znajdziemy w oleju lnianym i nasionach chia. Warto więc wzbogacić swoje posiłki o te składniki.​

 

Używane w kuchni oleje powinny być nierafinowane i tłoczone na zimno, należy na to zwrócić uwagę wybierając produkty z sklepowych półek. Wielbiciele słodyczy nie powinni martwić się, że muszą zrezygnować z przyjemności – powinni zwrócić uwagę na produkty i desery zawierające bardzo gorzką, ciemna czekoladę, sezam, kokos. Jak we wszystkim – co za dużo to niezdrowo, słodkie przekąski powinny być jedynie sporadycznymi zachciankami, bowiem nadmiar cukru może sprzyjać łysieniu.​

 

Przypominamy też, że moc w przyprawach i ziołach. Kurkuma, imbir, pieprz, papryka- tego nigdy za wiele, zawarty w nich receptor aktywuje wzrost włosów.​ Owoce (głównie jabłka!), warzywa (głównie pomidory, cebula), pełnoziarnisty chleb żytni, herbaty i sok jabłkowy powinny być podstawą codziennej kuchni.

 

Zaglądając do łazienki

Przeciwdziałanie wypadaniu włosów powinno być również aktywne od zewnątrz – warto stosować wcierki i olejować włosy i skórę głowy. Do tych zabiegów przeznaczone są oleje, które zawierają w swoim składzie kwas oleinowy i kwas linolowy

>