Równowaga kwasowo-zasadowa naszego organizmu, a łysienie typu męskiego

Ostatnio sporo informacji o równowadze kwasowo-zasadowej naszego organizmu w mediach. Dzięki temu wiemy, że większość z nas ma zakwaszony organizm, wiemy też, że nie jest to korzystna sytuacja dla naszego zdrowia, rozumiemy zatem, że jest to stan, z którym powinniśmy walczyć. Czego jednak nie wiemy? Nie wiemy, że równowaga kwasowo-zasadowa naszego organizmu ma ogromne znaczenie dla osób, których problemem jest łysienie androgenowe​.​

 

5-alfa-reduktaza a łysienie

Dlaczego? Wszystkiemu winien jest enzym 5-alfa-reduktaza. To on oddziałując na testosteron tworzy DHT, który, jak wiemy, osłabia nasze mieszki włosowe, co powoduje początkowo spowolnienie, a w końcu zahamowanie wzrostu włosów.

 

Wróćmy jednak do 5-alfa-reduktazy. Otóż ten zdradliwy enzym najlepiej czuje się w dość specyficznym, kwaśnym środowisku, o pH między 5 a 5.5. To oznacza, że w sytuacji, gdy w naszym organizmie panuje zbyt kwaśne pH​ enzym 5-alfa-reduktaza działa zdecydowanie bardziej efektywnie i wytwarza więcej DHT, a w konsekwencji my tracimy więcej włosów.​ Warto tu zaznaczyć, że szacunkowo aż 80% Europejczyków cierpi na zakwaszenie organizmu!

 

Znaczenie poziomu pH w organizmie na łysienie

Odwróćmy jednak sytuację i wyrównajmy poziom pH do właściwego dla naszych organizmów poziomu 7,36 (czyli lekko zasadowego). W tym środowisku 5-alfa-reduktaza nie radzi sobie najlepiej, mniej efektywnie oddziałuje na testosteron i tym samym zmniejsza się produkcja DHT​, a my nie tracimy włosów. Oto właśnie najlepsza kuracja na porost włosów​ i łysienie androgenowe.​

 

Właściwe pH ma ogromne znaczenia dla naszego organizmu, to w tym środowisku komórki, hormony czy enzymy funkcjonują najsprawniej i tym samym najlepiej wykonują swoje zadania. Jeśli naruszamy tę równowagę, utrudniamy jednocześnie im pracę zaburzając prawidłowe funkcjonowanie m. in. enzymu 5-alfa-reduktazy, który zaczyna robić dziwne rzeczy i atakuje własne tkanki prowadząc do utraty włosów.

Natural
RU-58841 Hair

Szybki i skuteczny sposób na włosy o jakich zawsze marzyłeś!

Preparat na włosy, który gwarantuje Ci maksymalną dawkę składników niezbędnych do zachowania odpowiedniej gęstości włosów!

Zadbaj o poziom pH

Preparaty na gęstość włosów to duża część zaopatrzenia aptek, czy drogerii. Niestety,​ prawda jest taka, że żadna kuracja na porost włosów ​nie będzie w pełni skuteczna, jeśli​ nie zaczniemy od podstaw i nie przywrócimy w naszym organizmie właściwego poziomu pH!

>