Naturalne metody i “płukanki” do włosów obniżające poziom DHT skóry głowy

Łysienie androgenowe, czyli inaczej ​łysienie typu męskiego,​ to duży i bardzo​ powszechny problem. Szacuje się, że jest ono przyczyną aż 95% wszystkich zdiagnozowanych przypadków utraty włosów. Czym zatem jest dany typ łysienia?

 

Co to jest łysienie androgenowe?​

To choroba o podłożu genetycznym charakteryzująca się wypadaniem włosów, które zależne jest od androgenów. Bezpośrednio natomiast ma łysienie androgenowe przyczyny​ w zdradliwym i tajemniczo brzmiącym DHT (pochodna testosteronu), który oddziałując na​  receptory androgenowe mieszków włosowych osłabia je. Tym samym powoduje, że włosy stają się słabsze, cieńsze, by w końcu zahamować ich wzrost całkowicie.

 

Prosty stąd wniosek - blokowanie DHT ogranicza wypadanie włosów​ .​

 

Leczenie łysienia typu męskiego - naturalne metody​

Produkcję DHT można hamować różnymi sposobami. Na rynku dostępne są środki farmakologiczne, jak i produkty, bazujące na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego. Niezależnie jednak od naszej decyzji, dotyczącej metody na leczenie łysienia​ typu męskiego, pamiętajmy: każdą kurację warto wesprzeć preparatami o działaniu​ powierzchniowym. I tu właśnie nieocenione jest działanie produktów naturalnych!

 

Przepisy na płukanki do włosów​

Jednym z takich produktów naturalnych jest Palma Sabałowa​. ​Płukanki do włosów​ z jej​  dodatkiem to wspaniała metoda na łysienie androgenowe​ i zredukowanie DHT​ w skórze​ głowy. Do mikstury tej należy przygotować:

 

szklankę ciepłej wody, jedną łyżką sody oczyszczonej jedną łyżkę octu jabłkowego

jedną kapsułkę ekstraktu Palmy Sabałowej

⅓ szklanki soku z grapefruita 

2, 3 łyżeczki oleju z pestek winogron

 

Przepis jest bardzo prosty - wystarczy wszystkie składniki zmieszać ze sobą. Ale uwaga! Ocet i soda mogą wejść w reakcje i warto wybrać pojemnik, w którym jest swobodne ujście powietrza.

Płukanka, dzięki sodzie i octowi, ma właściwości myjące, palma sabałowa - blokuje DHT​  , a​ sok z grejpfruta i ​ olej z pestek winogron​    odżywia mieszki włosowe.​

 

Rośliną działającą powierzchniowo na skórę głowy i blokującą DHT​ jest znana wszystkim​ pokrzywa zwyczajna. Do przygotowania płukanki z jej udziałem wystarczą:​

 

2 - 3 gałązki pokrzywy zwyczajnej jedna łyżeczka oleju kokosowego 10 kropli olejku rozmarynowego łyżeczka kurkumy w proszku szklanka octu jabłkowego jedna łyżeczka sody oczyszczonej​.

 

Jak przygotować tę płukankę?

Wystarczy zagotować wodę, wrzucić do niej gałązki pokrzywy i po chwili wyciągnąć. Następnie ostudzić “herbatkę pokrzywową” do temperatury pokojowej i dodać resztę składników. Spień miksturę na mokrych włosach i pozostaw na 3 - 5 minut, potem dokładnie spłucz.

 

Pokrzywa zwyczajna ma działanie antyandrogenne, rozmaryn blokuje DHT, a olej kokosowy wspaniale nawilża włosy.

Natural
RU-58841 Hair

Szybki i skuteczny sposób na włosy o jakich zawsze marzyłeś!

Preparat na włosy, który gwarantuje Ci maksymalną dawkę składników niezbędnych do zachowania odpowiedniej gęstości włosów!

Leczenie farmakologiczne a leczenie naturalne​

Farmakologiczne leczenie łysienia typu męskiego jest bardzo trudne i polega ono raczej na zahamowaniu wypadania włosów, niż na usuwaniu przyczyn tej przykrej przypadłości. Dodatkowo każdy, kto zdecyduje się na taką formę leczenia musi pamiętać, że jest ono skuteczne jedynie w czasie brania leku. Po odbytej kuracji włosy, niestety znowu zaczną wypadać. Co zatem warto zrobić? Oczywiście sięgnąć po naturalne metody blokowania DHT. Trzeba zaznaczyć, co oczywiste – każdy z nas jest inny i na każdego z nas różne​  substancje będą działać najlepiej. Próbujmy zatem, szukajmy różnych naturalnych przepisów na płukanki na leczenie łysienia typu męskiego, by odnaleźć ten, który dla nas będzie najskuteczniejszy. I pamiętajmy, włosów nie tracimy w jeden dzień, tak samo nie wznowimy ich w tydzień. Bądźmy cierpliwi!

>