Naturalne i skuteczne sposoby na łysienie typu męskiego.

Łysienie androgenowe to duży i powszechny problem. Szacuje się, że aż 95% mężczyzn borykających się z problemem wypadania włosów cierpi na tę właśnie przypadłość. Powszechnie uważa się oczywiście, że dotyczy ona mężczyzn, jednak nierzadko uskarżają się na nią również kobiety.

 

Jak leczyć łysienie typu męskiego? Oczywiście, pierwszą myślą to leczenie farmakologiczne. Zaznaczyć jednak należy, że kuracje są drogie, zdarza się, że towarzyszą im złe samopoczucie i obniżone libido, a ich efekt trwa jedynie w czasie przyjmowania leku. Warto zatem poznać kilka wyjątkowo prostych i sprawdzonych metod, które łatwo wprowadzić można w codzienną rutynę i które, co udowodniono naukowo wspomogą nasz organizm i hamują wypadanie włosów.

 

Ale zanim o samych metodach, najpierw trzeba zaznaczyć, co odpowiada za łysienie androgenowe. Otóż przyczyną jest tajemniczy DHT, czyli prosto: męski hormon płciowy androgen. Uważa się, że łysienie to zwiększona wrażliwość mieszków włosowych właśnie na DHT, który upośledza pobieranie składników odżywczych i osłabia lub hamuje produkcję włosa.

 

Co zatem warto stosować? Oczywiście produkty, które w sposób naturalny hamują DHT, a zaznaczyć trzeba, że jest ich całkiem sporo i są one naprawdę łatwo dostępne. Pierwszym, każdemu znanym produktem jest zwykła zielona herbata. Posiada ona wiele, różnych właściwości, a jedną z nich jest hamowanie enzymu 5-alfa- reduktazy, a co za tym idzie zapobiega produkcji DHT.

Natural
RU-58841 Hair

Szybki i skuteczny sposób na włosy o jakich zawsze marzyłeś!

Preparat na włosy, który gwarantuje Ci maksymalną dawkę składników niezbędnych do zachowania odpowiedniej gęstości włosów!

 

Kolejne produkty, które bezapelacyjnie powinny zagościć w Twojej kuchni to siemię lniane i ziarna sezamu. Oba świetnie blokują DHT i oba łatwo wprowadzić do diety. Wystarczy zmielić nasiona i dodawać je do koktajli, sałatek czy zup.

 

Planując dietę wspomagającą kurację na łysienie typu męskiego absolutnie nie można zapomnieć o korze z drzewa Śliwy Afrykańskiej, która nie tylko ogranicza produkcję DHT ale i aktywność receptorów androgenowych, co zwiększa siłę jej działania.

 

Na koniec warto pamiętać o oleju z pestek dyni, który powinien znaleźć się w diecie każdego, kto chce zadbać o kondycję włosów. W jego skład wchodzą cenne przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe, i minerały. Dodatkowo, co bardzo ważne świetnie smakuje jako dodatek do różnego typu sałatek.

 

Ale co tu dużo mówić, każdy z nas wie, co to pęd życia i gonitwa między domem a pracą. Nie zawsze mamy możliwość i czas, by zadbać o zbalansowaną i bogatą w określone składniki dietę. Często ledwo starcza czasu na zwykłą kanapkę z serem. Dla tych polecam naturalne suplementy diety. Świetnym na pewno okaże się produkt Natural RU-58841, preparat bogaty między innymi korę z drzewa Śliwy Afrykańskiej. Łatwa suplementacja i maksymalna dawka naturalnych składników to skuteczny sposób na wypadanie włosów.

>