Łysienie androgenowe – moc kory z drzewa Śliwy Afrykańskiej

Wiecznie zielona Śliwa afrykańska​ zwana inaczej drzewem czerwonym to roślina często​ wykorzystywana w medycynie. Zawiera różnego typu składniki bioaktywne o działaniu przeciwrakowym, przeciwzapalnym, przeciwwirusowym czy przeciwbakteryjnym. Nic więc dziwnego, że drzewo to ma przeogromne znaczenie również w medycynie tradycyjnej i jest stosowana od czasów starożytnych w leczeniu zaburzeń układu moczowego, chorobach nerek, stanów zapalnych skóry, ran i łysienia. Ogromna popularność Śliwy afrykańskiej i jej powszechne stosowanie spowodowały, że dziś drzewo to jest uznane za gatunek zagrożony wyginięciem. Niemniej jednak jego pozytywny wpływ na leczenie łysienia typu męskiego​ nie uszedł uwadze naukowcom, którzy w 2016 roku przeprowadzili badania potwierdzające jej właściwości lecznicze na łysienie androgenowe​       .​

 

Wpływ śliwy afrykańskiej na leczenie łysienia typu męskiego.

Otóż składniki aktywne zawarte w korze z drzewa Śliwy afrykańskiej blokują receptory androwenowe, a dodatkowo roślina ta zawiera inhibitory enzymu 5-alfa-reduktazy. Jaki ma​ to wpływ na łysienie typu męskiego?​

 

Receptory androgenowe znajdują się w błonach komórkowych. Blokowanie tych receptorów sprawia, że DHT​ nie może się z nimi połączyć i tym samym nie osłabia mieszków włosowych.

 

Dodatkowo inhibitory 5-alfa-reduktazy obniżają jej poziom, co powoduje zmniejszenie się ilość wytwarzanego DHT​ (przypomnijmy, że enzym 5AR łącząc się z testosteronem tworzy​ właśnie Dihydrotestosteron)​ .​

 

Badania (​Borras, 2016) wykazały, że Śliwa afrykańska zwiększa ilość włosów znajdujących się w fazie wzrostu (​anagenu), zmniejsza natomiast te, które są w fazie spoczynku (telogenu). Dodatkowo wzrasta ich oporność na wyrywanie.

 

Warto tu zaznaczyć, że substancje blokujące receptory androgenowe często powodują podwyższenie się testosteronu, a to może oznaczać wyższe stężenie DHT i osłabienie efektów tego typu kuracji. Stąd wysoka wartość inhibitorów 5-alfa-reduktazy. Naukowcy prowadząc przytoczone badania łączyli Śliwę afrykańską z substancjami o takich właściwościach, pomimo iż sama Śliwa naturalnie zawiera już wspomniane inhibitory - uznali bowiem, że dobrego nigdy za wiele.

Natural
RU-58841 Hair

Szybki i skuteczny sposób na włosy o jakich zawsze marzyłeś!

Preparat na włosy, który gwarantuje Ci maksymalną dawkę składników niezbędnych do zachowania odpowiedniej gęstości włosów!

Preparaty na łysienie androgenowe, w których skład wchodzi ekstrakt z kory Śliwy afrykańskiej​ stają się obecnie coraz bardziej popularne i cieszą się dobrymi opiniami. Na szczególną uwagę zasługuje Natural RU-58841 Hair, bo zawiera maksymalną dawkę naturalnych składników, w tym również właśnie korę Śliwy afrykańskiej.

>