Dlaczego zakwaszony organizm sprzyja łysieniu androgenowemu i jak jeść, by odkwasić organizm

W ostatnim tekście sporo było o prawidłowej równowadze kwasowo-zasadowej naszego organizmu i zależności między współczynnikiem pH a aktywnością enzymu​ 5-alfa-reduktazy. Nie będziemy tutaj powtarzać tych informacji, ale ponieważ temat zakwaszenia organizmu jest dość istotny i ma wpływ na łysienie androgenowe chcielibyśmy rozwinąć ten temat i podać kilka sposobów na odkwaszenie organizmu.

 

Poziom pH i jego wpływ na nasz organizm

Do rzeczy zatem - otóż poziom pH ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i przy zaburzonej równowadze kwasowo-zasadowej musi on wykonać dodatkową pracę, by pomimo niesprzyjających warunków, wszystkie procesy w nim zachodzące przebiegły prawidłowo. Oczywiście nie dzieje się to bez żadnych konsekwencji. Energia potrzebna na dodatkową pracę “brana” jest z tych działań, które uznane są w danym momencie za mniej istotne. Czyli na przykład na produkcję włosów​ . Powszechna jest już​ wiedza, że zakwaszony organizm powoduje senność (brak energii), większą wrażliwość na infekcję, problemy ze skórą i włosami.

 

Odpowiednia dieta to podstawa!

Zatem jeśli chcemy mieć więcej włosów na głowie musimy zacząć lepiej się odżywiać. Co to znaczy? Przede wszystkim konieczne jest ograniczenie spożycie produktów przetworzonych, zakonserwowanych, z dużą ilością chemii oraz zrezygnowanie ze słodkich napojów gazowanych. A co jeść? Soję, np. w postaci tofu dodawanego do różnych potraw, orzechy laskowe, migdały, pieczywo orkiszowe, cebulę, czosnek. Z owoców awokado, cytryny, grapefruity. Wszystkie te produkty dostępne są w każdym sklepie i łatwo jest je wkomponować w naszą codzienną dietę. By przyspieszyć proces odkwaszania organizmu warto przygotować sobie codziennie porcję soku z warzyw, takich jak: marchewka, seler naciowy, ogórek, brokuły, szpinak, pietruszka czy jarmuż. Co ciekawe, im bliżej będziemy właściwemu pH, tym bardziej te soczki będą nam smakować.

Natural
RU-58841 Hair

Szybki i skuteczny sposób na włosy o jakich zawsze marzyłeś!

Preparat na włosy, który gwarantuje Ci maksymalną dawkę składników niezbędnych do zachowania odpowiedniej gęstości włosów!

Odkwaszanie organizmu a walka z łysieniem.

Odkwaszenie organizmu i przywrócenie mu prawidłowego pH (przypomnijmy – 7,36) to pierwszy krok w walce  z wypadaniem włosów i sposób na łysienie typu męskiego​. Każda kuracja na porost włosów – farmakologiczna czy naturalna będzie o wiele bardziej skuteczna i przyniesie nam dużo lepsze efekty i rezultaty.

>