Łysienie androgenowe to powszechna i dotkliwa przypadłość. I choć uważa się ją za typowo męski problem, to bardzo często borykają się z nią również kobiety. Statystycznie łysienie androgenowe odpowiada za aż 95% wszystkich zdiagnozowanych przypadków.
Otóż za łysienie typu męskiego bezpośrednio odpowiada DHT , czyli dihydrotestosteron, a dokładnie nadwrażliwość niektórych organizmów na tę właśnie substancję chemiczną. Co to jest DHT zapytacie? To pochodna męskiego hormonu, testosteronu. Powstaje ona z obwodowego oddziaływania enzymu 5-alfa-reduktazy na testosteron właśnie.
No dobrze, ale dlaczego DHT powoduje wypadanie włosów? Dlatego, że dihydrotestosteron oddziałuje na receptory androgenowe mieszków włosowych, osłabiając je i powoli prowadząc do stopniowego ich zaniku. W konsekwencji włosy rosną coraz cieńsze i słabsze, a nowe pojawiają się coraz rzadziej. Ostatecznie ich wzrost zahamowany jest całkowicie .
Podkreślamy zatem, bo to ważne, ludzie, u których stwierdzono podwyższony poziom DHT w skórze głowy cierpią na skrócenie aktywnej fazy rozwoju włosów (anagenu) w mieszku włosowym.
Sposobów jest kilka. Oczywiście zawsze można zdecydować się na leczenie farmokologiczne miejscowo stosując Minoksydyl, który pobudza naczynia krwionośne w skórze głowy i stymuluje mieszki włosowe. W leczeniu ogólnym natomiast stosuje się Finasteryd, który jest inhibitorem enzymu 5- alfa-reduktazy i ostatecznie przyczynia się do zmniejszenia stężenia DHT.
Oczywiście środki te będa skuteczne, ale tylko w trakcie stosowania danej substancji.
Szybki i skuteczny sposób na włosy o jakich zawsze marzyłeś!
Preparat na włosy, który gwarantuje Ci maksymalną dawkę składników niezbędnych do zachowania odpowiedniej gęstości włosów!
Warto zwrócić się ku naturalnej suplementacji. Tak, jak w przypadku leczenia farmakologicznego i tu należy wspierać organizm “od wewnątrz” uzupełniając brakujące substancje odżywcze, jak i “od zewnątrz” stosując różnego typu kuracje na skórę głowy.
Co zatem jeść (lub pić)? Wszystko co blokuje DHT. Kurkuma, Matcha (zielona herbata w proszku), pokrzywa zwyczajna, pestki słonecznika, dyni, kokos (kokosanki) czy sezam (sezamki). Produktów jest naprawdę sporo i każdy może wybrać to, co lubi najbardziej. Nie zapominajmy jednak o naturalnych kuracjach działających miejscowo, te bowiem przyczyniają się do obniżenia stężenie DHT skóry głowy. Ale o tym napiszemy w osobnym tekście. Teraz należy podkreślić – siła tkwi w skumulowaniu działań – leczmy się od wewnątrz i od zewnątrz pamiętając, że na dobre efekty trzeba niestety trochę poczekać, a do ich uzyskania niezbędne będzie systematyczne działanie.
Sesja wygasła
Proszę zalogować się ponownie. Okno logowania zostanie otwarte w nowym oknie. Po zalogowaniu można je zamknąć i wrócić na tę stronę.