Co to jest łysienie androgenowe ​i jak mu przeciwdziałać.

Łysienie androgenowe to powszechna i dotkliwa przypadłość. I choć uważa się ją za​ typowo męski problem, to bardzo często borykają się z nią również kobiety. Statystycznie łysienie androgenowe odpowiada za aż 95% wszystkich zdiagnozowanych przypadków.

 

Przyczyny łysienia androgenowego

Otóż za łysienie typu męskiego​   bezpośrednio odpowiada ​  DHT​  , czyli ​ dihydrotestosteron, a​ dokładnie nadwrażliwość niektórych organizmów na tę właśnie substancję chemiczną.  Co to jest DHT zapytacie? To pochodna męskiego hormonu, testosteronu. Powstaje ona z​ obwodowego oddziaływania enzymu 5-alfa-reduktazy na testosteron właśnie.

 

DHT a łysienie

No dobrze, ale dlaczego DHT​ powoduje wypadanie włosów? Dlatego, że dihydrotestosteron​   oddziałuje na receptory androgenowe mieszków włosowych, osłabiając je i powoli prowadząc do​  stopniowego ich zaniku. W konsekwencji włosy rosną coraz cieńsze i słabsze, a nowe pojawiają się coraz rzadziej. Ostatecznie ich wzrost zahamowany jest całkowicie​ .​

Podkreślamy zatem, bo to ważne, ludzie, u których stwierdzono podwyższony poziom DHT​ w​ skórze głowy cierpią na skrócenie aktywnej fazy rozwoju włosów (anagenu) w mieszku włosowym.

 

Jak leczyć łysienie typu męskiego​ i co zrobić by mieć ​ więcej włosów na głowie​?​

Sposobów jest kilka. Oczywiście zawsze można zdecydować się na leczenie farmokologiczne​     miejscowo stosując Minoksydyl, który pobudza naczynia krwionośne w skórze głowy i​ stymuluje mieszki włosowe. W leczeniu ogólnym natomiast stosuje się Finasteryd, który jest inhibitorem enzymu 5-​ alfa-reduktazy i ostatecznie przyczynia się do zmniejszenia stężenia DHT.​

Oczywiście środki te będa skuteczne, ale tylko w trakcie stosowania danej substancji.

Natural
RU-58841 Hair

Szybki i skuteczny sposób na włosy o jakich zawsze marzyłeś!

Preparat na włosy, który gwarantuje Ci maksymalną dawkę składników niezbędnych do zachowania odpowiedniej gęstości włosów!

Co zatem robić?

Warto zwrócić się ku naturalnej suplementacji. Tak, jak w przypadku leczenia farmakologicznego i tu należy wspierać organizm “od wewnątrz” uzupełniając brakujące substancje odżywcze, jak i “od zewnątrz” stosując różnego typu kuracje na skórę głowy.

 

Co zatem jeść (lub pić)? Wszystko co blokuje DHT. Kurkuma, Matcha (zielona herbata  w proszku), pokrzywa zwyczajna, pestki słonecznika, dyni, kokos (kokosanki) czy sezam (sezamki). Produktów jest naprawdę sporo i każdy może wybrać to, co lubi najbardziej.  Nie zapominajmy jednak o naturalnych kuracjach działających miejscowo, te bowiem przyczyniają się do obniżenia stężenie DHT skóry głowy. Ale o tym napiszemy w osobnym tekście. Teraz należy podkreślić – siła tkwi w skumulowaniu działań – leczmy się od wewnątrz i od zewnątrz pamiętając, że na dobre efekty trzeba niestety trochę poczekać, a do ich uzyskania niezbędne będzie systematyczne działanie.

>